Dzień trzeci obchodów Dnia Dziecka

2021-06-03 07:15:10

Dzień trzeci obchodów Dnia Dziecka

W tym dniu dzieci wszystkich grup wzięły udział w zajęciach sportowych.

Po południu na dzieci czekała niespodzianka - Bajkowy koncert.

Pani Malwina wraz z rodzicami Gustawa z grupy "Bursztynki" zaśpiewali na żywo piosenki z ulubionych bajek z akompaniamentem bębna djembe.

Zdrowo i sportowo

2021-06-01 20:01:15

Nasze Przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Zdrowo i sportowo".

Akcja miała na celu wytworzenie zdrowych nawyków poprzez promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych.

2021-05-27 23:37:40

ZAPRASZAMY NA TYDZIEN PEŁEN ATRAKCJI

PONIEDZIAŁEK 31 MAJ

Niezapomniane chwile przedszkolaki spędzą na zabawie na

dmuchanym zamku,

który w tym wyjątkowym dniu stanie w naszym w ogrodzie

WTOREK 1 CZERWCA

Przedstawienie teatralne pt.

,,Ekologiczni bohaterowie’’

W wykonaniu nauczycieli, którzy wcielą się w znane dzieciom

bajkowe postacie.

Po południu poczęstujemy dzieci lodami własnej produkcji.

ŚRODA 2 CZERWCA

Dzień zawodów sportowych

w ogrodzie oraz…

Muzyczna niespodzianka

w wykonaniu Rodziców

PIĄTEK 4 CZERWCA

Muzycznych przygód ciąg dalszy

Disco dla dzieci

Oraz

Bajkowy seans w przedszkolu czyli

Ulubione bajki jak w kinie

Przewodnik po Gdyni

2021-05-18 21:37:55

DRODZY RODZICE!

Wiosna zagościła już na dobre, coraz więcej czasu spędzamy wszyscy na świeżym powietrzu, na rodzinnych wycieczkach. Proponujemy abyśmy utworzyli razem „Przewodnik po naszej Gdyni”.

Wystarczy na kartce formatu A4 przedstawić w zachęcający sposób atrakcję, która znajduje się w naszym mieście, lokalną przyrodę, krajobraz, budynek czy rekreacyjne tereny godne polecenia.

Praca ma zawierać:

• rysunek lub fotografię danego miejsca,
  • nazwę obiektu,
  • krótki opis (wystarczą 2 – 3 zadnia), adres miejsca.

Praca powinna być w układzie pionowym. Do pracy prosimy dołączyć kartkę z danymi autora.

Na wszystkie prace czekamy do 11.06.2021.

Gotowy przewodnik udostępniony będzie do wglądu 14.06.2021r.

Regulamin konkursu w załączniku.

Góra grosza

2021-05-13 20:36:20

W roku szkolnym 2020/2021 nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w XXI edycji ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”. W dniach od 22 lutego do 19 marca 2021 roku w korytarzu przedszkola umieszczono specjalny pojemnik, do którego można było wrzucać pieniądze. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom jest zbiórka środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka. Przedszkolaki  z wielkim zaangażowaniem, przy wsparciu rodziców i dziadków, zapełniły pojemnik groszami.

W kwietniu, po przeliczeniu  drobniaków, pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Nasze przedszkole zebrało łącznie sumę: 137 złotych i 19 groszy.

Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy za okazane serce i wsparcie oraz mamy nadzieję, że w następnej edycji akcji też będą chętnie brali w niej udział!

Koordynator akcji

Kocham Cię Polsko!

2021-05-02 10:30:06

Kocham Cię Polsko - przedstawienie grupy IV

Rozstrzygnięcie Konkursu "Ozdoby choinkowe w stylu eko"

2020-12-11 21:44:45

Informujemy, że konkurs plastyczny pod tytułem „OZDOBY CHOINKOWE W STYLU EKO” został rozstrzygnięty. Do organizatorów konkursu wpłynęło 27 prac indywidualnych i 2 prace grupowe z Przedszkola nr 24 w Gdyni.
Celem konkursu była promocja wśród dzieci zachowań ekologicznych,a w szczególności wykorzystanie materiałów odpadowych w działaniach artystycznych. Komisja konkursowa w składzie Pani Elżbieta Czykier – Dyrektor Przedszkola nr 9 w Gdyni, Pani Anna Sarnawska – wicedyrektor oraz Beata Droblińska – Ryckiewicz po naradzie wybrała trzy najciekawsze prace w kategorii dzieci 3 - 4 letnie oraz w kategorii dzieci 5 – 6 letnich.

Lista nagrodzonych w konkursie:

dzieci młodsze
Ryszard Korytowski
Zachary Marcinkiewicz
Helena Grygiel

dzieci starsze
Hersylia Furche
Kazimierz Kaczmarek
Hanna Przetakowska
Grupa „Foczki” i „Muszelki” Przedszkole 24 Gdynia

Członkowie komisji stwierdzili, że wszystkie prace zachwycały wysokim poziomem pomysłowości, różnorodności w doborze materiałów odpadowych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymajądyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych
konkurach.

Obchody dnia 11 listopada

2020-11-10 21:30:30

Wszytskie grupy świętowały dzisiaj z okazji Dnia Niepodległości

2020-11-10 19:32:00

Nasze przedszkole wzięło dzisiaj udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu'.
O godzinie 11.11 starsze grupy odśpiewały hymn Polski.

KEN

2020-10-19 15:24:05

Z wielką radością informujemy, że nauczycielka naszego Przedszkola

Pani Beata Droblińska -Ryckiewicz z okazji Dnia Edukacji Narodowej

otrzymała medal Komisji Edukacji Narodowej

za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty i wychowania.

Wyróżnionej nauczycielce serdecznie gratulujemy!